HABERLER
GEO TÜRKİYE BU AY DA DOPDOLU!
Bilgi tutkunlarının dergisi GEO Türkiye Ocak sayısında da okurlarına çarpıcı konular sunuyor. Derginin kapak konusu Arap Yarımadası’ndaki iki komşuya ayrıldı: Umman ve Abu Dabi. Popülerliğinden hiçbir zaman birşey kaybetmeyen bölge insana kendini rüya aleminde gibi hissettiriyorlar. Masalsı saraylar, oteller, yapım halinde modern müzeler bu rota üzerinde. Bir tarafta denizci Sinbad’ın memleketi Umman gezginin karşısına sakin bir Arap ülkesi kimliğiyle çıkarken; diğer tarafta çelikten yapılmış rüya gibi sarayları, camdan bir sabun köpüğüne benzeyen otelleri ile Abu Dabi konumlanıyor. 5000 yıllık doğal şifa sistemi ve bilgelikler bütünü ayurveda, milyonlarca insana umut ışığı oluyor. Bu ay, yanlarından geçerken çoğu kez başımızı başka tarafa çevirdiğimiz Suriyeli sığınmacıların İstanbul’daki hikayeleriyle yaşamımızı sorgularken, yakın zamanda kaybettiğimiz rengarenk kişiliği, kahkahası, aşkları, evliliği ile tanıdığımız duayen Leyla Umar'ı anıyoruz.
Milano’da turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerin Milano Anıtsal Mezarlık’ı olduğunu bilmeyenler, ünlü nice ismin son uykusunda olduğu anıtsal mezarları GEO'dan öğreniyor. Dünyanın en ünlü palyaçosu 87 yaşındaki Oleg Popov’un renkli hayatını mercek altına alıyoruz. Spiritüel inançlara ilgi duyanların bugüne kadar çok tartışılan ölüme yakın deneyimi yaşayanlardan dinleyeceği şeyler var. 25 yıldır denizin derinliklerinde yatan gizli tarihimiz Ertuğrul Fırkateyni ile ilgili bilinmeyenler de bu ay GEO Türkiye’de..
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.